پیراهن مبل پارچه ای

پیراهن مبل پارچه ای یا کاور مبل پارچه ای

پیراهن مبل پارچه ای یا کاور مبل پارچه ای یکی از دو نوع پیراهن مبل یا کاور مبل می باشد که معمولا به دو منظور مورد استفده قرار میگیرد.

حالت اول برای مراقبت از مبلمان می باشد به این صورت که همزمان با خرید مبلمان تهیه و مورد استفاده قرار میگیرید تا از مبلمان در مقابل ضربه های احتمالی مراقب نماید. پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای امکان مراقبت از مبلمان در مقابل ریختن مواد خوراکی یا نوشیدنی را ندارد و در زمان ریختن مواد خوراکی یا نوشیدنی بر روی پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای علاوه بر کثیف شدن پیراهن مبل یا کاور مبل خود مبلمان نیز آسیب خواهد دید.

راهکار مناسب نگهداری از مبلمان

حالت دوم برای نو سازی و ایجاد تنوع در طرح شکل و فرم مبلمان می باشد.به مرور زمان و بسته به میزان استفاده از مبلمان کم کم قسمت های پارچه ای یا چرمی مبلمان طرح و رنگ اولیه خود را از دست می دهند، و یا قسمت های چوبی براثر ضریه های احتمالی دچار رنگ پریدگی و لک می شوند، در این شرایط یکی از بهترین، سریعترین، آسان ترین و مقرن به صرفه ترین راه ها استفاده از پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای می باشد.

پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای را می توان برای انواع مبلمان استیل، کلاسیک، راحتی و … تولید و مورد استفاه قرار داد.

انواع پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای

پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای معمولا به دو صورت تولید و در دسترس هستند:

  1. نوع آماده یا فیری سایز
  2. نوع سفارشی

نوع آماده یا فیری سایز

برای تولید این نوع از پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای معمولا از پارچه های نازک استفاده می شود تا امکان کشی دوزی آن میسر باشد تا بتوان از آن در انواع مبلمان استفاده کرد.از معایب این نوع پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای علاوه بر شکل و فرم نه چندان جذاب آنها عمر کوتاه آنها می باشد که دلایل آن هم نازک بودن پارچه و پارگی سریع کش های بکار رفته در آن می باشد.

نوع سفارشی

در این حالت متخصص اندازه گیری و الگو برداری به محل قرار گرفتن مبلمان مراجعه کرده و اقدام به اندازه گیری و الگو بردای از مبلمان می کند.معمولا شخص الگوبردار کالیته پارچه هایی را که در تولید پیراهن مبل مورد استفاده قرار می گیریند همراه دارد و متقاضی پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای می تواند از میان آنها طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید.بعد از تهیه پارچه،آن را با توجه به الگو واندازه تهیه شده از مبلمان برش داده و بعد از آن خیاطی می شود و در نهایت پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای دقیقا همانند طرح اصلی مبلمان خواهیم داشت.

به دلیل قرار زیپ در هنگام خیاطی و دوختن این نوع از پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای،هر زمان که نیاز باشد امکان در آوردن پیراهن مبل یا کاور مبل به راحتی مقدور می باشد.این نوع پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای می توان به راحتی شستشو داد و دوباره مورد استفاده قرار داد.

چند نکته در تهیه پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای مهم بوده وباید مورد توجه قرار گیرید:

  • هر پارچه ای برای پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای مناسب نیست. انتخاب پارچه به شکل و طرح مبلمان و جنس پارچه ارتباط مستقیم دارد.
  • اندازه گیری و الگوبرداری درست و دقیق در کیفیت و تمیزی پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای بسیار تاثیر گزار می باشد.

پیراهن مبل پارچه‌ای (کاور مبل پارچه ای)

پیراهن مبل یا کاور مبل پارچه ای روشی سریع و مقرون به صرفه برای نو سازی و ایجاد تنوع در طرح، رنگ و ظاهر مبلمان می باشد.

مبلمان نه تنها مانند گذشته کالای لوکس و تجملاتی محسوب نمی شود. بلکه جزو لوازم ضروری منازل محسوب شده و از وسایل بسیار پر کاربرد می باشد. به همین دلیل با سرعت بیشتری نسبت به دیگر لوازم منزل دچار فرسودگی می شوند.

رنگ پریدگی چوب مبلمان، رنگ و رو رفتگی یا لک شدن پارچه مبلمان از شایع ترین مشکلاتی هستند که برای مبلمان بوجود می آیند. با توجه به این که تعمیر و تعویض پارچه مبلمان به روش رویه کوبی علاوه بر هزینه بالا نیاز به جابه جایی مبلمان دارد واین کار دشواری های خاص خود را خواهد داشت، دوخت پیراهن مبل پارچه ای گزینه بسیار مناسبی برای نوسازی مبلمان خواهد بود البته به شرطی که چهارچوب، ابر و فوم مبلمان سالم باشد.